piątek, 31 lipca 2020

"Pionierzy. Ludzie, którzy zbudowali Amerykę" | Recenzja


"Pionierzy" to książka opowiadająca o powstaniu Stanów Zjednoczonych. Osobiście nazywam ją "podręcznikiem", ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z jakąkolwiek fabułą, gdyż nie jest to powieść. Ale niech ta informacja Was nie zniechęci! Autorem książki jest David McCullough - amerykański pisarz i historyk, dwukrotny zdobywca Nagrody Pulitzera. Od razu widać, że autor zna się na rzeczy, ponieważ przez tę książkę się po prostu płynie! Jest świetnie napisana i wciągająca. 

Książka została podzielona na trzy części: część I (lata 1787-1794), część II (lata 1795-1814), część III (lata 1815-1863). Dowiecie się m.in. o zasiedleniu terytorium Północno - Zachodniego, o pionierskich wyprawach, o edukacji oraz o najważniejszych osobach, które zapisały się na kartach historii USA. Najprościej mówiąc - spojrzycie na Stany Zjednoczone z zupełnie innej perspektywy niż robiliście to do tej pory.

Nowość wydawnicza od Wydawnictwa Poznańskiego pięknie się prezentuje. Oprawa jest twarda, zamiast klasycznej wklejki mamy mapę terytorium Północno - Zachodniego oraz Południowo - Zachodniego. W środku znajdziecie sporo kolorowych zdjęć, ilustracji, porterów itp., a każdy z nich opatrzony odpowiednim opisem, dostarczającym czytelnikom kolejnych informacji - tym razem dodatkowych, w formie ciekawostek i uzupełnienia do głównej treści. "Pionierzy" to naprawdę fascynująca lektura, dlatego zachęcam Was do tego, żebyście dali jej szansę. Zawsze warto uczyć się historii, wyciągać wnioski, porównywać i analizować. W tym przypadku doskonale widać, że autor włożył w swoje dzieło wiele serca i mocno zaangażował się w stworzenie czegoś, co przyniesie czytelnikom radość, a jednocześnie wiedzę. Polecam! 
Za egzemplarz serdecznie dziękuję:

1 komentarz: