sobota, 9 czerwca 2018

"Gry poetyckie i teatralne" Jerzy Jarzębski



Przed Wami fantastyczna książka, prawdziwe pożywienie dla duszy humanisty! 

Jerzy Jarzębski jest profesorem nauk humanistycznych i znawcą twórczości Gombrowicza, Schulza oraz Lema. Pan Jarzębski jest wybitną postacią w świecie literatury, gdyż m.in. został nominowany do Nagrody Literackiej Nike za "Prowincję Centrum". Ponadto, pełni funkcję profesora zwyczajnego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z człowiekiem prawdziwie zaangażowanym w literacki świat. A co można powiedzieć o jego najnowszej publikacji? 

"Gry poetyckie i teatralne" to zbiór 26 szkiców i esejów krytycznych. Macie okazję dowiedzieć się czegoś nowego na temat Czesława Miłosza, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej czy Brunona Schulza. Należy jednak pamiętać, że publikacja profesora Jarzębskiego kierowana jest do osób zorientowanych w dziedzinie literatury. Musimy mieć podstawową wiedzę na temat wybitnych twórców, o których pisze autor, aby móc swobodnie poruszać się po tematyce "Gier poetyckich i teatralnych". 

Pragnę zaznaczyć, że język, jakim posługuje się autor w swojej książce, jest bardzo rozbudowany i zadbany, ale jednocześnie zrozumiały dla odbiorców, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Ta publikacja sprawi, że niejednokrotnie sięgnięcie po inne źródła wiedzy, aby zaspokoić swoją ciekawość czy poszerzyć horyzonty. Bardzo lubię takie pozycje, które wymagają ode mnie czegoś więcej niż tylko przejechania wzrokiem po kartce papieru... 

Nie wiem, co więcej mogłabym Wam powiedzieć o tej publikacji. Nie chcę zdradzić Wam samej treści, ponieważ mijałoby się to z celem. Na zakończenie dodam tylko tyle, że naprawdę warto sięgnąć po "Gry poetyckie i teatralne", bo jest to pozycja wymagająca, stawiająca niektóre literackie zagadnienia w nowym świetle oraz pouczająca. Polecam szczególnie osobom zainteresowanym taką tematyką. 

Za egzemplarz serdecznie dziękuję wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz