piątek, 22 lipca 2016

PRZEDPREMIEROWO: "Zapamiętaj mnie"Will jest pracownikiem w jednej z firm wielkiego miasta, do którego przeprowadził się po ukończeniu szkoły. Zaślepiony walką o bycie najlepszym zapomina, co w życiu jest najważniejsze. Czy uda mu się odnaleźć prawdziwe szczęście?Główny bohater to osoba, która z pewnością nie potrafi poradzić sobie z życiem. Jego rodzice nie byli w stanie zapewnić mu kochającego domu. Jedynie jego siostra Evelyn dawała mu radość życia. Jednak któregoś dnia złamał daną siostrze obietnicę, co odbiło się echem na całym jego życiu. Will kojarzy mi się z narratorem książki pt.” Pod Mocnym Aniołem” albo z głównym bohaterem „Zbrodni i kary”. Zagubiony, niepotrafiący poradzić sobie z własnymi myślami, mechanicznie wypełniający swoje obowiązki. Will nie mógł poradzić sobie z presją, jaką było dla niego życie.

Styl pisania autora wprowadza czytelnika w stan melancholii i zadumy. Czytelnik myśli nie tylko o losach głównego bohatera, lecz także o zachowaniu każdego człowieka. „Zapamiętaj mnie” to historia, która poruszy serca czytelników ze względu na to, że pokazuje prawdziwe emocje zagubionego w świecie człowieka. Ponadto, Will rozmawia ze zjawiskiem abstrakcyjnym. Dopiero na końcu książki dowiadujemy się kim lub czym jest ten, do którego mówi mężczyzna. Właśnie te słowa, skierowane do abstrakcji, najbardziej skłaniają do myślenia.

Uważam, że warto przeczytać „Zapamiętaj mnie”, ponieważ powieść ta dotyka bardzo ważnych tematów, o których często zapominamy. Przedstawiona historia jest przestrogą dla osób, które podążają tylko ścieżką swojej kariery zawodowej. W którymś momencie przestają zdawać sobie sprawę z tego, że po drodze coś ominęli. Jeden najważniejszy szczegół, bez którego nie można osiągnąć szczęścia w życiu.

Krótka, lecz wzruszają historia z morałem, która przypomina o istocie życia.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Novae Res.;)

7 komentarzy:

 1. Ja tak dziś z rana korzystałam sobie z życia, pięknej pogody, prawdopodobnie ostatnich dni moich wakacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. okładka mnie oczarowała, już ze względu na nią jestem w stanie dać tej książce szansę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale opis, okładka i przede wszystkim twoja recenzja bardzo mnie zauroczyły. Chyba warto dać tej powieści szansę :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli jest to, mówiąc w skrócie, powieść z wartościowym przesłaniem. Lubię od czasu do czasu łapać takie książki, które skłaniają do zadumy. Chciałabym więc zobaczyć ją na własnej półce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że nie mój styl, to fakt, że książka skłania nas do myślenia zachęcił mnie do tego, aby kiedyś po tą lekturę sięgnąć :)

  Pozdrawiam i zapraszam:
  http://1carlsky.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Może być całkiem niezła, opisem nieco przypomina hollywoodzkie filmy ;) + bardzo przyjemna okładka!

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. jakoś nie przemawia do mnie opis. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń