wtorek, 31 maja 2016

50 tips to speak English better

Mam przyjemność polecić Wam gazetkę dla osób uczących się języków obcych:


W tym numerze znajdziemy wskazówki, w jaki sposób poprawić swoje umiejętności językowe i co należy robić, aby mówić poprawnie. Porady, zawarte w tekście, są niezwykle przydatne. Uwierzcie mi! Przeczytałam wszystkie i zaczęłam je stosować. Już po kilku dniach da się zauważyć różnice. Jednak odnoszę wrażenie, że magazyn jest kierowany do osób, które posiadają już dobre podstawy języka obcego i chcą kontynuować swoją naukę. 

Pod każdym tekstem znajdziemy słowniczek, w którym są wypisane wszystkie trudniejsze słówka, idiomy i phrasal verbs, które są bardzo przydatne w rozmowie z obcokrajowcami. I nie tylko! W gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych posługiwanie się takimi wyszukanymi wyrażeniami jest jak najbardziej pożądane przez nauczycieli od języków obcych, dlatego warto się ich uczyć.

Co mi się podoba w takim sposobie nauki? Przede wszystkim forma bardzo zbliżona do tego, co dostajemy na maturze. Uważam, że czytanie takich magazynów w dużej mierze poprawia nasze zdolności. Dzięki czytaniu takich luźnych tekstów i stosowaniu porad jesteśmy coraz bardziej oswojeni z językiem i coraz lepiej radzimy sobie z rozwiązywaniem zadań w szkole. :)

English Matters to nie tylko teksty i przetłumaczone słówka. Znajdziemy tu jeszcze zasady gramatyczne, najczęściej popełniane błędy w języku angielskim, a ponad to mnóstwo ciekawych informacji na temat kultury Anglii i innych krajów świata. Teksty mają naprawdę zróżnicowaną tematykę i myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy znaleźć pół godzinki czasu w ciągu dnia i poświęcić ten czas na własny rozwój. W XXI wieku posługiwanie się językiem angielskim to podstawa. Nie trzymajmy się schematów... Jeżeli nudzą Was podręczniki i szukacie czegoś świeższego, English Matters z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz