wtorek, 29 września 2020

"Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne"

 


Rzadko sięgam po literaturę dla dzieci, jednak są takie pozycje, które od razu przyciągają moją uwagę zamysłem, kreatywnością czy oryginalnością. Jedną z takich książek są "Byki Weroniki". 

"Byki Weroniki" to bogato ilustrowane historyjki ortograficzne, które mają na celu utrwalenie pisowni kłopotliwych wyrazów. Od strony technicznej książka została pięknie wykonana - solidna twarda oprawa z zabawną okładką, a w środku kolorowe ilustracje, duża czcionka, proste zadania dla małego czytelnika, wciągające zabawne historyjki oraz przypomnienie najważniejszych zasad ortografii. Autorka zwraca również uwagę na wyjątki oraz wyrazy, których pisownia nie ma uzasadnienia w regułach. Zasada jest taka, że te wyrazy należy zapamiętać! :) 

Bardzo lubię tego typu książeczki, ponieważ jest to najlepsze pod słońcem połączenie - nauki z zabawą. Myślę, że ze względu na formę i zamysł kompozycyjny "Byki Weroniki" przypadną do gustu milusińskim, którzy dopiero zaczynają uczyć się poprawnej pisowni i często zniechęcają się do tego już na początku. Liczne niepowodzenia nie motywują do dalszego działania... Jednak z tą książeczką nauka może stać się prawdziwą przyjemnością. :) 

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po historyjki ortograficzne oraz do oswajania dzieci z poprawną polszczyzną. Czym skorupka za młodu... :) 

Nowości

Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne


Za egzemplarz do recenzji dziękuję:2 komentarze:

  1. Za jakiś czas będę miała komu kupować takie książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajna pozycja, którą mogę polecić mojemu kuzynostwu :)

    OdpowiedzUsuń