piątek, 2 grudnia 2016

Książki wydawnictwa [ze słownikiem]

Hej!

Dobrze wiecie, że bardzo lubię język angielski i ciągle się go uczę. Co jakiś czas dodaję recenzję magazynów od Colorful Media. Dziś mam dla Was coś równie dobrego, co ułatwi Wam naukę tego języka.


Wydawnictwo [ze słownikiem] wydaje książki w języku angielskim, które mają na celu ułatwienie nam nauki tego języka. Co jest wyjątkowego w tych wydaniach? Na początku każdej książki znajdziecie spory słowniczek, którego nauka sprawi, że zrozumiecie bezproblemowo większą część treści książki. Bardzo mi się podoba taki pomysł, ponieważ nawet te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim lub czują się niepewnie, znajdą w tym słowniczku podstawowe słówka. Ale to jeszcze nie koniec...


Gdy już nauczycie się wszystkich słówek ze słowniczka na początku, możecie przejść do samej treści. Ale wiadomo, że poznanie kilkudziesięciu słówek nie zagwarantuje nam zrozumienia 100% tekstu... Na szczęście wydawnictwo [ze słownikiem] znalazło świetny sposób na to, aby nauka nie była męczarnią. Otóż każde mniej znane czy trudniejsze słówka zostały wypisane w formie podstawowej na specjalnie utworzonym marginesie. Oczywiście, razem z tłumaczeniem. I tutaj muszę podkreślić, że słówka są wypisane alfabetycznie, a nie w takiej kolejności, w jakiej występują w tekście. Moim zdaniem jest to kolejne ułatwienie, dzięki któremu czytanie po angielsku naprawdę staje się przyjemnością, a nie męczarnią.


Wydawnictwo to oferuje nam książki, które nie mają skomplikowanej treści, nie są napisane  przestarzałą angielszczyzną (typu Szekspir) i nie sprawią nam dużej trudności. Co prawda nie znajdziemy tutaj żadnych gramatycznych regułek, ale nie o to tutaj chodzi. Liczy się sam fakt czytania i obcowania z językiem angielskim. 

Moim zdaniem takie książki są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które uczą się angielskiego lub dopiero zamierzają zacząć. Nie jest to "bułka z masłem", ale jeżeli ktoś naprawdę przyłoży się do nauki w ten sposób, będzie zachwycony wynikami! Ja jestem bardzo zadowolona z tych książek i serdecznie Wam polecam spróbowanie tej metody nauki. :) 

Więcej informacji o wydawnictwie znajdziecie na stronie: http://zeslownikiem.pl/

Za egzemplarze książek bardzo dziękuję wydawnictwu: 5 komentarzy:

 1. Mam już kilka podobnych książek i muszę powiedzieć, że dzięki nim widzę dość duże różnice w czytaniu. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tych lekturach, które tu opisałaś, ale szczerze mówiąc chyba skuszę się na zakup...możliwe, że nawet "Tajemniczego ogrodu"! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! ♥
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/12/tbr-na-swieta-i-zime.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponowano mi te książki ale odmówiłam - język angielski to nie moja bajka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy w życiu nie słyszałam o takim rozwiązaniu, ale jest genialne w swej prostocie. Na pewno przyjrzę się bliżej tym książkom ;)

  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń