wtorek, 29 listopada 2016

"Przerwane życie" Bożena Helena Mazur - Nowak

Przerwane życie to zbiór poruszających, często bardzo osobistych, historii zwyczajnych ludzi, którzy przeżywają małe i duże radości, ale również borykają się z przytłaczającą szarością dnia codziennego, poszukują swojego miejsca na ziemi, pragną na nowo odnaleźć utracone szczęście, starają się radzić sobie z problemami, a także niejednokrotnie stykają się ze śmiercią – swoich najbliższych lub własną.


"Przerwane życie" to krótka książeczka, która porusza wiele różnorodnych problemów obecnych w naszym codziennym życiu. Znajdziemy tutaj nie tylko historie miłosne kończące się happy-endem, ale także smutne przebiegi choroby, tragiczne wydarzenia, pomyłki życiowe i wiele innych. Jest to książka dla osób, które są gotowe na to, aby zmierzyć się z czyimiś problemami. Czytelnik sięgając po tę książkę musi być przygotowany na starcie z ludzkimi dramatami, radościami itp. 

Podoba mi się pomysł na książkę oraz to, że można czytać rozdziały na różne sposoby. Nie musicie koniecznie przeczytać pierwszego rozdziału, jeżeli Wam się nie spodoba już na wstępie. Przejdźcie do drugiego, a poznacie inną historię. Może ciekawszą? 

Ciężko jest mi ocenić tę książkę, ponieważ jest to bardziej zbiór historii ludzkich niż inwencja twórcza. Właściwie nie da się powiedzieć czy ta książka jest dobra czy zła. Ona jest po prostu odpowiednia dla osoby, która ma akurat taki nastrój, że z przyjemnością sięgnie po coś w tym stylu. Myślę, że w tym przypadku jest to indywidualna sprawa każdego czytelnika. Mnie ta książka nie zachwyciła, aczkolwiek nie mówię, że jeszcze po nią nie sięgnę. ;)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:


1 komentarz:

  1. Ja się za polskie realia nie biorę.
    Raczej to nie jest ksiązka dla mnie.
    Pozdrawiam i zapraszam
    polecam-goodbook.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń