środa, 10 lipca 2019

Klasyka dla dzieci - coś pięknego!


Kochani, dziś kolejna recenzja wspaniałej serii od wydawnictwa Wilga!
Nie kryję się ze swoją miłością do książek z tej serii, bo po prostu nie mogę się im oprzeć! Te wydania, moim zdaniem, są idealne. Twarda oprawa, kremowy kolor stron, dość gruby papier, spora czcionka i czarne ilustracje, które świetnie pasują do całości. Naprawdę, gdybym była odpowiedzialna za całościowy wygląd książek w wydawnictwie, z pewnością robiłabym to właśnie w ten sposób! 


Ale może przejdźmy do treści... :) Nie wiem, czy Księga dżungli komukolwiek jest obca. Jest to historia chłopca, którego wychowały wilki. Mowgli jest jednak człowiekiem, więc z pomocą Bagheery (a może raczej za jego monotonnym namawianiem) wybiera się do wioski człowieka, aby tam zacząć nowe życie. Po drodze czeka go mnóstwo przygód - zabawnych, niebezpiecznych, wzruszających... Dżungla jest pełna tajemnic, a Mowgli to ciekawe świata dziecko, które tylko czeka na okazję, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Księga dżungli to piękna opowieść o przyjaźni, miłości, równości społecznej, o akceptacji i potrzebie bliskości. Poza tym, Rudyard Kipling ma świetne pióro, nie bez przyczyny dostał literacką Nagrodę Nobla. Jeżeli jeszcze nie znacie tej wspaniałej opowieści - najwyższy czas to nadrobić! 


Kolejną książką, o której napiszę dziś parę słów jest W 80 dni dookoła świata. Główny bohater, Phileas Fogg, zakłada się ze swoimi znajomymi, że uda mu się objechać świat w zaledwie osiemdziesiąt dni. W zasadzie nie trzeba mówić nic więcej - nasz bohater podejmuje wyzwanie, podczas którego czeka go całe morze niesamowitych przygód. A czytelnik może go w tym tylko wspierać i przeżywać razem z nim niezapomniane emocje. Mowa o jednej z książek Julesa Verne'a, a tego pana nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Doskonale go znamy z najlepszych książek przygodowych, jakie ludzkość posiada. Niesięgnięcie po jego twórczość byłoby zbrodnią taką samą jak niesięgnięcie po Księgę dżungli. Obie powieści polecam równie mocno i liczę na to, że pokochacie je tak jak ja. Są to książki ponadczasowe. Pokochają je nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Wam te wspaniałe dzieła, a szczególnie te konkretne, od wydawnictwa Wilga. Naprawdę piękne egzemplarze. :)Za egzemplarze dziękuję wydawnictwu:

1 komentarz:

  1. Kiedy mój chrześniak będzie starszy, będę na pewno podsuwała mu te książki.

    OdpowiedzUsuń