poniedziałek, 7 sierpnia 2017

"Tajemnice Dworu Sułtana" Księga II

Hürrem ma wszystko, czego pragnęła: miłość sułtana i jedną z najważniejszych pozycji w Imperium Osmańskim.


Ale czy w świecie pełnym wielkich namiętności, ukrytych żądzy i bezpardonowej walki o wpływy sułtanka zdoła utrzymać się na szczycie? Sieć intryg zagęszcza się coraz bardziej, a w haremie Sulejmana pojawia się coraz więcej młodych i niebezpiecznych kobiet, gotowych na wszystko, by zdobyć serce wielkiego władcy.


Jest to druga część opowieści o losach Hürrem - słowiańskiej piękności, która skradła serce sułtana Sulejmana Wspaniałego. W recenzji poprzedniego tomu wspomniałam o tym, że w książce znajdziecie mnóstwo intryg i akcji, która wzbudzi w Was wszelkie możliwe odczucia. A jednak drugi tom okazał się jeszcze bogatszy w skomplikowane wydarzenia, których prowodyrką była Roksolana.

Hürrem jest już dorosłą kobietą, jeszcze bardziej chytrą i przebiegłą niż wcześniej. Choć ulokowała się na pierwszym miejscu w sypialni Sulejmana, jest powszechnie lubiana i szanowana, to doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nic nie jest wieczne. W związku z tym Hürrem ciągle dba o swoją pozycję w haremie. Tym razem jej sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ Hürrem została matką. Od tej pory robi wszystko, co tylko może, aby zapewnić swojemu synowi odpowiednie warunki do rozwoju i... przejęcia władzy. 

Uważam, że ta księga jest zdecydowanie ciekawsza od poprzedniej. Czytelnik na tym etapie już doskonale rozumie panujące w haremie zasady oraz zna przeszłość głównych bohaterów. Nagle wszystko zaczyna się komplikować, a zafascynowany odbiorca odkrywa coraz więcej tajemnic dworu sułtana. Pomijając fakt, że książka jest wartościowa pod względem wiedzy z historii, muszę wspomnieć o tym, jak szybko płynie przy niej czas. Ta książka w ogóle nie męczy czytelnika! Powiem więcej - jest odskocznią od trudnej tematyki. Choć poznajemy mnóstwo ciekawostek historycznych, to jednak odpoczywamy w czasie czytania. A więc autorka połączyła przyjemne z pożytecznym. :)

Cudowna okładka od razu pokazuje klimat, jaki panuje w książce. W końcu mamy do czynienia z takim okresem historycznym i z takim miejscem, które obfituje w kolorowe stroje, cekiny, błyszczące niteczki itp. Naprawdę cały czas zachwycam się okładkami z całej serii o tajemnicach dworu sułtana. Myślę, że wartościowa treść i piękna oprawa graficzna powinny być wystarczająco mocnymi powodami dla Was, aby sięgnąć po tę serię. Serdecznie polecam! 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz