niedziela, 28 maja 2017

Sztuka pisania - "Listy niezapomniane"

„Listy niezapomniane” to zbiór najbardziej oryginalnych listów, jakie stworzyła ludzkość. Jest to niezwykła część historii, intymna i tajemnicza, która porywa czytelnika w cudowny świat wspomnień. Sam pomysł na napisanie takiej książki uważam za jeden z najlepszych, ponieważ czytelnik dostaje nie tylko historyczne ciekawostki, ale też wczuwa się w sytuacje innych ludzi. „Listy niezapomniane” niejednokrotnie rozśmieszą, wzruszą i zdenerwują czytelnika.

 


Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tej książki, ponieważ uważałam, że czytanie listów jest nudne, a większości nadawców i adresatów nie znam. Nic bardziej mylnego! Obok każdego listu są w skrócie opisane okoliczności, w jakich został napisany i kilka informacji o osobach związanych z tym listem. Dlatego nie ma obawy, że nie będziemy wiedzieli o co chodzi. Dodatkowo książka jest wzbogacona o fotografie różnych osób i przedmiotów, znajdziemy też zdjęcia oryginalnych listów pisanych w języku angielskim. Dzięki temu możemy też poćwiczyć język obcy. ;)

Zebrane w książce listy nie są zwyczajne, przepełnione codziennością czy nudne. Przeciwnie, są niezwykłe! Nie spodziewałam się, że czytanie cudzej korespondencji aż tak mnie wciągnie. Są to szczere emocje przelane na papier, które każdy bezproblemowo potrafi zinterpretować. Czytając te wspaniałe historie, często poruszające czy wstrząsające, czytelnik nabiera ochoty na wzięcie do ręki długopisu czy pióra i napisaniu kilku chociażby najprostszych słów do swojej mamy, przyjaciółki czy siostry. Intencją autora było nie tylko pokazanie tych kilkudziesięciu niezwykłych listów, ale też zachęcenie ludzi do tradycyjnego, ręcznego pisania. Pisanie listów to sztuka, która w dzisiejszych czasach jest już praktycznie na wymarciu… Piszemy tylko na komputerach, telefonach, tabletach, a zapominamy o tym pięknym zwyczaju pisania listów. Żadna techniczna nowość nie jest w stanie przekazać tylu emocji co ręcznie wypisane słowa na kartce papieru. Dając komuś swój list, dajesz mu cząstkę siebie.

Serdecznie polecam „Listy niezapomniane”, ponieważ jest to jak najbardziej wartościowa lektura dla osób w każdym wieku. Będziecie zachwyceni tym, jak bardzo można zaangażować się w czytanie prywatnych wiadomości. Sama czytam sobie przynajmniej jeden list każdego wieczoru. Każdy z nich jest wyjątkowy i każdy wprowadza mnie w inny nastrój. Dzięki takim książkom jak ta, ludzie mogą przekonać się o tym jak bardzo zmienił się nasz świat i dojść do pewnych wniosków.

Ze egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Rozglądam się za tym tytułem. Jestem go bardzo ciekawa. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam o tej książce i chciałabym przeczytać zarówno tą jak i drugą część! :)
    aga-zaczytana.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń