czwartek, 8 września 2016

Zapowiedzi - WRZESIEŃ 2016

Dzień dobry książkoholicy!

Kolejny miesiąc oznacza dla nas kolejne wydatki książkowe. Ale czy my żałujemy wydanych pieniędzy? W życiu! Zapraszam Was na porcję zapowiedzi wydawniczych na wrzesień:

Dawno, dawno temu, gdy Ziemia była wciąż młoda, a ryby w morzu i wszelkie stworzenia na lądzie nie były jeszcze zagrożone wyginięciem, mężczyzna o nazwisku William Buelow Gould został skazany na dożywocie w najstraszniejszej kolonii karnej Imperium Brytyjskiego. Wysepka Sary, zapomniana przez Boga część Ziemi van Diemena, stała się dla niego całym światem. Pewnego dnia więzienny lekarz zleca Gouldowi sporządzenie albumu z rysunkami ryb, zamieszkującymi okoliczne wody.

  Premiera: 1.09.16 r.
Wydawnictwo: Literackie


Normalne życie Mai skończyło się, gdy zginął jej ukochany brat. Pogrążyła się w żałobie, zerwała kontakty z wszystkimi przyjaciółmi. Liczyły się tylko książki i muzyka.
Prawdziwe życie Kylera może się dopiero zacząć. Gdy skończy liceum, przestanie się przeprowadzać, zmieniać szkoły, gdy uwolni się od toksycznego ojca. Na razie jedyną ucieczką pozostaje muzyka. I prowokowanie otoczenia napisami na koszulkach.

Premiera: 19.09.16 r.
Wydawnictwo: ZNAKAbby Radwell jest specjalistką w dziedzinie unikalnych starych ksiąg.
Gdy na internetowym czarnym rynku pojawia się legendarny manuskrypt, Abby zaczyna dostawać anonimowe groźby. Ktoś chce, żeby zdobyła cenną księgę.
Przerażona zwraca się o pomoc do Sama Coppersmitha, prywatnego detektywa i tajemniczego mężczyzny, który rozpala jej zmysły. Od tej chwili oboje są w niebezpieczeństwie. Lecz Abby nie wie, że Sam ma własne powody, by szukać księgi...


 
 
 
 
 
 
Premiera: wrzesień 2016 r.
Wydawnictwo: AMBER 
Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości…


 
Premiera:  6.09.16 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Flora 717 to twarda sztuka. Wywodząca się z rodu sprzątaczek, najniższej warstwy totalitarnej społeczności ula, dla Królowej gotowa jest na każde poświęcenie. Wychodzi cało z wewnętrznych pogromów, czystek religijnych i przerażających napaści drapieżnych os. Z każdym aktem odwagi zyskuje coraz mocniejszą pozycję, dzięki czemu poznaje ukrytych wrogów oraz mroczne tajemnice ula. Istnieje jednak coś silniejszego nad oddanie i posłuszeństwo, czyli naczelną zasadę rządzącą życiem wszystkim pszczelich sióstr. To własne dziecko… Żarliwa i – wszystkim poza Królową – bezwzględnie zakazana matczyna miłość sprawi, że Flora złamie najświętsze ze wszystkich praw…


 
 
Premiera: 13.09.16 r.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 

 Może dopiero planujesz zostać mamą. A może już nią jesteś i przytłacza cię kreowany przez media wizerunek idealnej rodziny? Marzysz o uśmiechniętym dziecku, czystym domu i wspierającym mężu? Może wciąż przejmujesz się krytyką innych, że źle wychowujesz swoje dziecko? Może szukasz ratunku w internecie,
śledząc najnowsze trendy wychowawcze i najlepsze produkty bio? Może, mimo że kochasz swojego brzdąca, czasem masz ochotę po cichu wymiksować się z macierzyństwa?
 
 
 
Premiera: 14.09.16 r.
Wydawnictwo: MUZA  
 
 
 


 Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip.
   Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga.
   Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość.
    Co miałby jej powiedzieć...?
   „To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?” 

Premiera: 14.09.16 r.
Wydawnictwo: HarperCollins

 Sydney przez całe życie czuła się niewidzialna. Zawsze przyćmiewał ją starszy brat – obiekt dumy i uwielbienia rodziców. Pozostawiona sama sobie, szuka akceptacji u znajomych.
Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z rodziną Chathamów: z Laylą, która zawsze wybiera niewłaściwych chłopaków, utalentowaną Rosie, która z własnej winy przegrała wielką szansę, a także ich matką, która mimo ciężkiej choroby jest oparciem dla wszystkich.
Ale to Mac, starszy brat Layli – spokojny, zrównoważony i opiekuńczy – sprawia, że Sydney rodzi się na nowo. Wreszcie czuje, że ktoś naprawdę ją dostrzega.


Premiera: 14.09.16 r.
Wydawnictwo: HarperCollins Długo szliście przez ciemną dolinę i zła się nie ulękliście, ale dalej już nie dojdziecie. Lepiej dla was było, gdy ukrywaliście się w Górach, musieliście dzień po dniu patrzeć prosto w ślepia Lucyfera i nie mieliście na swoją obronę nic oprócz wiary. Lepiej mimo strachu przed śmiercią albo opętaniem, mimo głodu, mimo znoju ponad siły. Lepiej, bo wtedy żyliście naprawdę!
Ruiny. Wieczny mróz. Samotność. Jak wiele możesz oddać, żeby przeżyć?
Z chłopca wiecznie goniącego za przygodą Kacper wyrósł na twardego mężczyznę. Życie w konserwatywnej społeczności, ciągłe zagrożenia i trudne decyzje zahartowały go i uczyniły wzorem dla wielu. Teraz musi udać się w nieznany świat cywilizacji wyrosłej na gruzach miasta sprzed Upadku. Ceny takiej jak ta, którą przyjdzie mu zapłacić za ocalenie córki, nie żądano od nikogo przed nim.
Kaśka, córka Kacpra, postanawia odejść z Osady, by dogonić marzenia o życiu w Mieście. Tam, w tajemniczej i otoczonej kultem Ciepłowni, ogląda rzeczy, których istnienia nie przeczuwała, i odkrywa, że stała się częścią nieludzkiego planu.
Gęsta i przejmująca opowieść o zderzeniu dwóch światów: wiernego zasadom i pogrążonego w zepsuciu. Patykiewicz celnie i przenikliwie opowiada o przyszłości, która przytrafić się może również nam.

Premiera: 14.09.16 r.
Wydawnictwo: Sine Qua Non

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy.
Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno.
Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

Premiera: 14.09.16 r.
Wydawnictwo: Sine Qua NonJak widać wrzesień zapowiada się naprawdę obiecująco. Jak zwykle nie wiadomo, na co się zdecydować. Jedno jest pewne: portfel znowu ucierpi! :)

Miłego dnia! ;*

5 komentarzy:

 1. Najbardziej czekam na "Sama wiara nie wystarczy", okładka jest cudowan :)
  Pozdrawiam serdecznie Klaudia z bloga http://thebooksandclouds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrzesień jest pełen cudownych nowości ;) Nie wiadomo zresztą, na co się zdecydować. P.s. Chyba masz mały błąd, bo "Rój" i "Śnieżny wędrowiec" to premiery Prószyńskiego. :) Kojarzę akurat te tytuły, bo planuję oba przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, będzie ciekawie coś czuje. Dużo książek, które mnie interesują. Śnieżny wędrowiec. Okładka z wilkiem? Czytam pomimo wszystkiego!
  Załącznik - moja ulubiona autorka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wrzesień zapowiada się dość ciekawie i w sumie chyba skuszę się na trzy książki, które przedstawiłaś w poście, czyli "Uratuj mnie", "Dziewczyna z dzielnicy cudów" oraz "I wrzucą nas w ogień". Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę miała okazję je przeczytać :)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/09/szeptem.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Uratuj mnie i Coś świętego czytałam, polecam. :D

  OdpowiedzUsuń