poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Przedpremierowo: "Rymowanki sportowe zachwalanki" (literatura dziecięca)

Pierwszy raz na moim blogu będzie recenzja książeczki dla dzieci. Dlaczego nie? Zawsze warto wrócić do takiej literatury. :)


Dlaczego warto zafundować dziecku taką książeczkę? 

"Rymowanki sportowe zachwalanki" to poradnik dla dziecka, który nauczy je zdrowego trybu życia. Krótkie rymowane teksty, dotyczące zdrowego śniadania, aktywności fizycznej i higieny osobistej, na pewno spodobają się dziecku. Poza tym na takich rymowankach łatwo będzie nauczyć dziecko czytać. :)

Bonusem, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, są obrazki. Piękne ilustracje przedstawiające różne rodzaje sportu zachęcą dzieci do ruchu i uświadomią, jak ważny jest sport w codziennym życiu. Taki poradnik malucha to doskonała pomoc dla rodziców w wychowywaniu dziecka.

Z takiej książeczki mogą korzystać nie tylko rodzice, ale także nauczyciele i wychowawcy. Jest to punkt wyjścia do rozmowy o tym, czym jest zdrowie i jak o nie dbać. Jazda na rolkach, pływanie czy gra w piłkę to nie tylko przyjemności dzieciństwa, ale też sposoby na dbanie o swoje zdrowie i pozostanie w dobrej kondycji na długie lata. 

Serdecznie polecam! Sama planuję dać taką książeczkę swojej małej bratanicy. :) 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

5 komentarzy:

 1. Mojego taty chrześnica jest jeszcze mała, ma 2 lata ale niedługo myślę, że możemy sprezentować jej tą książeczkę :) Masz rację, dzieciom łatwiej będzie się nauczyć rymowanek :)

  Buziaki :*
  zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że moje córki byłyby zadwolone z takiej książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej :) Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award. Zapraszamy na: https://ourbooksourlive.blogspot.com/2016/08/2-i-3-liebster-blog-award.html
  Pozdrawiamy Hayles i Alice

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na świetną książeczkę dla dzieciaków. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna ksiażka dla dziewczynek i chłopaków, u nas wyprawy rowerowe to nr 1

  OdpowiedzUsuń