środa, 31 sierpnia 2016

PREMIERA: "Zbrodnie pozamałżeńskie"

Marcin, piłkarz u szczytu formy, staje przed szansą zrobienia wielkiej kariery. Jednak radość z sukcesów na boisku przyćmiewają jego problemy małżeńskie. Alicja, pracownica naukowa, zdaje się nie zauważać ani osiągnięć męża, ani jego potrzeb i skupia się na swoich sprawach. Marcin, zazdrosny o Adama, przyjaciela Alicji z uczelni, uruchamia niebezpieczne kontakty, żeby dać nauczkę rywalowi. Ale sytuacja komplikuje się, kiedy Adam najpierw przepada bez wieści a potem zostaje odnaleziony martwy.
Tymczasem sąsiedzi Marcina i Alicji, wzięty adwokat Arek i zajęta domem oraz wychowywaniem dziecka – Marta, również przechodzą przez trudny okres swojej małżeńskiej relacji. Arek nie ma świadomości, że jego trzymana pod kloszem, nieszczęśliwa żona, zaczyna odreagowywać frustrację, zdradzając go z Damianem, studentem. Sam zaś Arek odkrywa w sobie wielopoziomową fascynację pracującym u niego aplikantem Maciejem, który zdaje się skrywać jakąś mroczną tajemnicę.


Agnieszka Lingas-Łoniewska i Daniel Koziarski stworzyli wspólną historię pełną intryg, kłamstw, tajemnic i sprzecznych uczuć. Nie da się ukryć, że autorzy doskonale ze sobą współgrają. Momentami próbowałam dociec czy dany fragment został napisany przez panią Agnieszkę czy może przez pana Daniela, ale wszystko na nic! Bardzo ciężko odróżnić ich style pisania, przez co czytelnik ma wrażenie, że książka została napisana przez jednego autora. 

W książce poznajemy dwa małżeństwa, które próbują rozwiązać swoje problemy. Nie jest to dla nich proste... Alicja i Marcin są bardzo specyficzną parą. Kiedyś łączyła ich miłość, ale teraz? Ona - wykształcona, oczytana, inteligentna i surowa. On - wysportowany, bez wykształcenia, ceniący uczucia i ciepło rodzinne. Mimo tego, że są małżeństwem od kilku lat, nie potrafią już ze sobą rozmawiać. Alicja i Marcin są świetnym przykładem tego, co może się stać, kiedy któraś ze stron zaniedbuje związek. A co z Martą i Arkiem? 

Marta i Arek - kolejna para, małżeństwo, które z pozoru wygląda idealnie. Jednak pozory mylą... Arek pracuje jako adwokat, utrzymuje rodzinę i wymaga posłuszeństwa od Marty. Jednocześnie denerwuje go schematyczne życie małżonki. Arek nie potrafi się określić, irytuje go wszystko, co robi Marta i jego syn Michał. Natomiast Marta, która czuje się zaniedbywana przez męża, szuka innej drogi do szczęścia. Tymczasem okazuje się, że Arek ma swoje powody, by porzucić małżonkę... 

"Zbrodnie pozamałżeńskie" przede wszystkim pokazują nietypowe rozpady dwóch związków, w których kiedyś ludzie szanowali siebie nawzajem. W którymś momencie życia każda z tych osób spostrzega, że nie jest szczęśliwa, a źródłem frustracji jest właśnie związek z obecnym partnerem. To, co znajdziemy w tej książce, to głównie psychologiczne gierki, które doprowadzają człowieka do szaleństwa. Jest to obyczajówka z elementami thrillera, chociaż czytelnik bardziej skupi się na relacjach między bohaterami, które zostały świetnie opisane.

Książka jest idealna dla osób, które lubią "lekkie" kryminały oraz dla fanów powieści obyczajowych. Z pewnością spodobają się Wam perypetie dwóch małżeństw, które próbują odnaleźć w życiu spokój i szczęście. Jedyne, co mi przeszkadzało w czasie czytania, to dość liczne wulgaryzmy. Rozumiem, że pewne fragmenty wymagały wzmocnienia wypowiedzi, ale co za dużo, to niezdrowo. Fabuła nie jest ani zbyt rozbudowana ani bardzo wciągająca, ale autorzy nadrobili to doskonałymi kreacjami bohaterów. Przeczytajcie i sami oceńcie czy "Zbrodnie pozamałżeńskie" są warte przeczytania. ;)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu: 

4 komentarze:

  1. Na imię mam Agnieszka, nie Agata. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem ciekawa książki pisanej przez duet, zapowiada się ciekawie :) lekki kryminał i obyczajówka to zdecydowanie coś dla mnie

    OdpowiedzUsuń
  3. Muszę koniecznie poznać tę lekturę ponieważ lubię bardzo autorkę :)

    OdpowiedzUsuń