sobota, 11 czerwca 2016

Listy - niesamowite historie„Listy niezapomniane” to zbiór najbardziej oryginalnych listów, jakie stworzyła ludzkość. Jest to niezwykła część historii, intymna i tajemnicza, która porywa czytelnika w cudowny świat wspomnień. Sam pomysł na napisanie takiej książki uważam za jeden z najlepszych, ponieważ czytelnik dostaje nie tylko historyczne ciekawostki, ale też wczuwa się w sytuacje innych ludzi. „Listy niezapomniane” niejednokrotnie rozśmieszą, wzruszą i zdenerwują czytelnika.Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do tej książki, ponieważ uważałam, że czytanie listów jest nudne, a większości nadawców i adresatów nie znam. Nic bardziej mylnego! Obok każdego listu są w skrócie opisane okoliczności, w jakich został napisany i kilka informacji o osobach związanych z tym listem. Dlatego nie ma obawy, że nie będziemy wiedzieli o co chodzi. Dodatkowo książka jest wzbogacona o fotografie różnych osób i przedmiotów, znajdziemy też zdjęcia oryginalnych listów pisanych w języku angielskim. Dzięki temu możemy też poćwiczyć język obcy. ;)

Zebrane w książce listy nie są zwyczajne, przepełnione codziennością czy nudne. Przeciwnie, są niezwykłe! Nie spodziewałam się, że czytanie cudzej korespondencji aż tak mnie wciągnie. Są to szczere emocje przelane na papier, które każdy bezproblemowo potrafi zinterpretować. Czytając te wspaniałe historie, często poruszające czy wstrząsające, czytelnik nabiera ochoty na wzięcie do ręki długopisu czy pióra i napisaniu kilku chociażby najprostszych słów do swojej mamy, przyjaciółki czy siostry. Intencją autora było nie tylko pokazanie tych kilkudziesięciu niezwykłych listów, ale też zachęcenie ludzi do tradycyjnego, ręcznego pisania. Pisanie listów to sztuka, która w dzisiejszych czasach jest już praktycznie na wymarciu… Piszemy tylko na komputerach, telefonach, tabletach, a zapominamy o tym pięknym zwyczaju pisania listów. Żadna techniczna nowość nie jest w stanie przekazać tylu emocji co ręcznie wypisane słowa na kartce papieru. Dając komuś swój list, dajesz mu cząstkę siebie.

Serdecznie polecam „Listy niezapomniane”, ponieważ jest to jak najbardziej wartościowa lektura dla osób w każdym wieku. Będziecie zachwyceni tym, jak bardzo można zaangażować się w czytanie prywatnych wiadomości. Sama czytam sobie przynajmniej jeden list każdego wieczoru. Każdy z nich jest wyjątkowy i każdy wprowadza mnie w inny nastrój. Dzięki takim książkom jak ta, ludzie mogą przekonać się o tym jak bardzo zmienił się nasz świat i dojść do pewnych wniosków.

Za niesamowitą podróż w czasie dziękuję wydawnictwu SineQuaNon. ;)

P.S. Przypominam o konkursie! konkurs

11 komentarzy:

 1. Wydaje się być ciekawą książką. Z pewnością kiedyś po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie miałam okazji czytać ani tej części, ani poprzedniej, jednak słyszałam o nich wiele dobrego więc wypadałoby po nie sięgnąć :D
  Pozdrawiam, Julka z bloga http://karmeloweczytadla.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wierzę, że to niezapomniana lektura :) Miło obcować z czymś prawdziwym, czymś co miało kiedyś miejsce, to jak taka podróż w czasie. A jeśli dodatkowo ktoś to ładnie opakował w ładną okładkę, to czy można chcieć więcej? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że polecasz. Przede mną dopiero pierwsza część, ale jestem jej bardzo ciekawa. Mam już kilka listów (m.in. do Andy'ego Warhola czy do Marlona Brando, które chciałabym przeczytać w pierwszej kolejności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ja jestem ciekawa tych listów! Naczytałam się wielu pozytywnych opinii, a Twoja tylko to potwierdza. Muszę przeczytać :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że nie spodziewałabym się, iż czytanie cudzej korespondencji może być tak ciekawe i wciągające. Te listy wydają się być naprawdę wartościowe ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. a ja nadal nie zmienię zdania - nie lubię czytać listów, a poza tym to takie.... łamiące prywatność...

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytanie takich listów jest bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wielką ochotę na przeczytanie tej książki :) Nigdy nie czytałam cudzych listów, zwłaszcza w formie książki, więc myślę że może być ciekawie :) Pozdrawiam! /Klaudia

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę tę książkę przeczytać! ale najpierw zapoznam się z pierwszym tomem :D

  OdpowiedzUsuń