sobota, 2 stycznia 2016

Mroczna wizja przyszłości, czyli "Dopóki nie zgasną gwiazdy"Hej! ;)
Na dzisiaj propozycja dla wyjątkowo cierpliwych czytelników.


Kacper jest zmuszony do życia w brutalnym, zimnym świecie, który nastąpił po Upadku. Ludzie, którzy pozostali muszą każdego dnia stawiać czoło kolejnym niebezpieczeństwom czyhającym w każdym miejscu. Wygłodniałe bestie, opuszczone miasta, szkielety i Świetliki to tylko niektóre z zagrożeń, z jakimi będzie musiał zmierzyć się Kacper w czasie swojej podróży.

Pierwsza i najważniejsza pozytywna strona tej książki to sam pomysł. Fabuła jest ciekawa, oryginalna i wciągająca. Czytając o przygodach Kacpra niejednokrotnie będziecie się bali o jego życie. Świat, wykreowany przez autora, to mroczna wizja przyszłości, która być może nas czeka. Autor w niesamowity sposób opisuje rzeczywistość, w której umieścił bohaterów. Klimat tej książki jest niezwykle zimny, surowy, niebezpieczny, tajemniczy… Różnorodne nadprzyrodzone zjawiska, których boją się bohaterowie książki, wprowadzają magię i grozę jednocześnie. W połączeniu daje to świetny efekt dla czytelnika.

Główny bohater to bardzo ciekawa postać. Kacper jest młodszym bratem Stacha i synem Józwy. Ma ogromne ambicje, które często doprowadzają go do niekomfortowych sytuacji. Kacprowi zależy na pokazaniu bratu i ojcu, że on też jest prawdziwym mężczyzną. Przy okazji zamierza zdobyć prestiż wśród społeczeństwa i być powodem do dumy dla swojej matki. Takie niezdrowe relacje rodzinne, ciągła chęć zaspokojenia oczekiwań bliskich i przerost ambicji doprowadzają chłopaka od okrycia największych tajemnic, jakie kryła zaledwie garstka osób.

Kacper odwiedza kolejne miejsca, poznaje nowych ludzi i zdobywa cenną wiedzę. Każda z jego wypraw jest dla czytelnika następnym przeżyciem. Niektóre momenty książki wymagają od czytelnika cierpliwości i mocnych nerwów, ale warto przeczekać te czy inne opisy, aby w końcu dowiedzieć się tego, co najważniejsze.

Podsumowując, zachęcam do zapoznania się z tą pozycją. Zdecydowanie nie jest to książka na jeden wieczór, o której szybko zapomnicie. „Dopóki nie zgasną gwiazdy” to pełna przygód opowieść o tym, jak żyć w świecie, gdzie ciągle zderzają się ze sobą dwa sprzeczne światopoglądy. Ciekawe postacie, wciągająca fabuła i lekki język autora pozytywnie wpływają na całość książki.

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu SineQuaNon. ;)

P.S. Przed wieczorem niespodzianka na blogu! 

15 komentarzy:

 1. Mam wielką ochotę sięgnąć po tę książkę, bo zbiera same dobre recenzje, a to jest jednak polski autor :'D A opisy lubię i kompletnie mi nie przeszkadzają, więc powinnam dobrze się bawić czytając "Dopóki nie zgasną gwiazdy" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam że książka całkiem mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę wyczekiwać niespodzianki :) pozdrawiam wi-kusia.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie chętnie po nią sięgnę. Czytałam już o niej na kilku blogach i opinie ogólnie są przychylne :) I pomysł, faktycznie jest bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam tą książkę i również mi się spodobała. Ma świetny, mroźny klimat :)
  Bukowy czytajnik pozdrawia,
  http://www.ksiazkiponadniebo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę czytałam i nawet przypadła mi do gustu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Już kilka bloggerów zachęciło mnie do tej pozycji. Ty jesteś jednym z nich!
  Pozdrawiam i zapraszam na nowy post:
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. O, kolejna zachęcająca recenzja :) W takim razie wpisuję na listę życzeń, bo naprawdę wydaje się warta uwagi.

  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 9. Niedawno natknęłam się na tę książkę - wydaję się bardzo ciekawa, a Twoja recenzja jeszcze bardziej mnie przekonuje do jej przeczytania :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. O książce słyszałam już jakiś czas temu (przynajmniej takie ma wrażenie). Bardzo ciekawa recenzja i przyznam, że po niej mam na tę powieść ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie czytałam, ale z tego co widzę to książka zdecydowanie w moich klimatach, więc raczej sięgnę po nią w najbliższym czasie :) Świetna recenzja! :) /Claudie

  OdpowiedzUsuń
 12. Już dawno słyszałam o tej książce, ale nie byłam przekonana czy po nią sięgnąć. Za to twoja recenzja 100% przekonała mnie do tej pozycji i na pewno niedługo po nią sięgnę :).
  Pozdrawiam ;). ~ Julka ☺ ~
  http://odkawywoleksiazke.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Co za kusząca propozycja! Mam tyle ustalonych wyzwań na ten rok, więc możliwe że po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię książki, które zapadają w pamięć, więc myślę, że ta również przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. O tej książce już kilkakrotnie słyszałam i jestem coraz bardziej zachęcona. Najbardziej przekonuje mnie pomysł na fabułę, bo wydaje mi się oryginalny! ^_^

  OdpowiedzUsuń