poniedziałek, 26 czerwca 2017

"Historia Mademoiselle Oiseau" - literatura dziecięca

Przy Alei Minionych Czasów w kamienicy na ostatnim piętrze mieszka pewna tajemnicza kobieta - Mademoiselle Oiseau. W tej samej kamienicy, piętro niżej, mieszka Isabella - dziewczynka, której życie jest przesiąknięte nudą i szarością. Pewnego dnia Isabella naciska zły guzik windy i przypadkiem staje twarzą w twarz z panną Oiseau. Od tamtej pory życie obu pań ulega zmianie na lepsze."Historia Mademoiselle Oiseau" to książka z kategorii literatury dziecięcej, ale nie stanowiło to dla mnie żadnej przeszkody. Jak głosi napis na okładce, "jest to opowieść dla małych i dużych dziewczyn, które kochają magię, buty na obcasach, perfumy, Paryż i koty, a przy tym marzą o wielkiej przyjaźni". Wszystko się zgadza, dlatego musiałam mieć tę pozycję na mojej domowej półeczce! 

Mademoiselle Oiseau jest prawdopodobnie starą panną, której życie wcale nie jest smutne! Posiada kilkanaście kotów, jeszcze więcej wyjątkowych strojów i perfum, które sama produkuje. Ma świadomość tego, że nie zachowuje się jak przeciętny człowiek i bardzo jej się to podoba. Kiedy poznaje młodziutką Isabellę, od razu buduje się między nimi nić porozumienia i zalążek przyjaźni. Mimo ogromnej różnicy wieku świetnie się czują w swoim towarzystwie. Isabella ma w końcu możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, co odmieni jej życie. 

Znacie "Karolcię" Marii Kruger? "Historia Mademoiselle Oiseau" jest trochę podobna do tej książki. Jest to opowieść kierowana do dziewczynek, które chcą przeżyć przygodę przed kartkami książki o przepięknej oprawie graficznej. Myślę, że ta lektura będzie najlepszym prezentem dla Waszych córek, bratanic czy sióstr. Każda dziewczynka będzie zachwycona tak przepiękną książką! Jej format jest o wiele większy od standardowych, co dodaje uroku. W środku znajdziecie śliczne ilustracje, wygodną do czytania czcionkę i kilka szalonych paryskich przygód! Dwie szwedzkie autorki mieszkające we Francji stworzyły świetny klimat, oddały prawdziwe piękno Paryża i wykreowały ciekawą kobiecą osobowość. Do całości dodały odrobinę magii, piękno francuskich zapachów i smaków. 

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest odpowiednia dla małych czytelniczek. Wszystko tutaj jest wyjątkowe: treść, kobiety i morał. Myślę, że warto po nią sięgnąć. Dla nas to rozrywka, a dla tych młodszych pań - nauka i zabawa. Bardzo chętnie sięgnę po drugą część, która wkrótce powinna się ukazać - "Mademoiselle Oiseau i listy  z przeszłości". :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:3 komentarze:

 1. Przeglądałam tę książkę ostatnio w bibliotece i rzeczywiście jest przepięknie wydana. Oby więcej takich cudownych publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka :D
  Jeśli gdzieś ją spotkam i bobasek będzie większy to pewnie mu rzeczytam, bo dla samej siebie to chyba nie ciągnie mnie specjalnie :D

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń