piątek, 4 listopada 2016

English Matters, Business English Magazine i Italia Mi Piace!

Dzień dobry Książkoholicy!

Dziś robimy sobie przerwę od książek i zajrzymy do magazynów. Mam dla Was aż trzy propozycje!Business English Magazine dla osób, które czują się pewnie w języku angielskim i są ciekawe świata politycznego. Tym razem znajdziemy informacje o popularnych osobach, politykach czy różnorodne artykuły związane z "wielkim światem". Jednym z ciekawszych artykułów, moim zdaniem, jest obszerna notatka o nowoczesnych technologiach związanych z telefonami. Jest tu mnóstwo przydatnych, trudnych słówek, które znacznie poszerzą Wasz zasób słownictwa w obcym języku. Pod koniec znajdziemy test sprawdzający wiedzę, a wraz z nim poprawne odpowiedzi. 
Italia Mi Piace! zasypie Was mnóstwem informacji o różnych regionach włoskich. Dzięki tej gazetce mamy okazję poznać wiele tradycji kulturowych pochodzących z Włoch, zaznajamiamy się z włoską kuchnią, sztuką czy zwyczajami. Często też znajdziemy artykuły o różnych osobach, które przyczyniły lub przyczyniają się do poszerzania włoskiej kultury w taki czy inny sposób. Film, rzeźba, malarstwo to tylko niektóre z tematów, jakie poruszyli autorzy tego magazynu. 
I ostatni magazyn, który jest zdecydowanie moim ulubionym! Idealny do powtórek przed maturą, do nauki języka, do szlifowania gramatycznych umiejętności i do poznawania różnych ciekawostek z całego świata. Już  o poprzednim wydaniu mówiłam, że "ten numer wyjątkowo mi się podoba" i chyba znowu muszę powiedzieć to samo... English Matters coraz częściej kładzie nacisk na gramatykę - i bardzo dobrze! Każdy może mówić po angielsku, ale z poprawnością różnie to bywa. Tym razem autorzy magazynu dają nam 30 wskazówek, które ułatwią nam porozumiewanie się w języku angielskim. Świetna sprawa! Jak wiele osób łączy depend z of zamiast z on? Właśnie przed takimi gafami chcą nas ostrzec osoby tworzące English Matters.  A ponadto jak zwykle tematyczne artykuły związane np. z kulturą, podróżami czy zwyczajami ludzi na świecie. 
Serdecznie polecam i czekam na Wasze opinie. ;)

Za magazyny dziękuję wydawnictwu:

5 komentarzy:

  1. Muszę w końcu zaprenumerowac "Italia Mi Piace!"

    OdpowiedzUsuń
  2. Powinnam podreparować angielski, ale nie mam siły ani ochoty, siedząc wciąż w japońskim. x_x

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię te magazyny. To świetna sprawa ;)

    OdpowiedzUsuń