sobota, 14 maja 2016

"Girl Online w trasie"Druga część przygód Penny opowiada o tym jak GirlOnline, razem ze swoim chłopakiem, są w trasie koncertowej. Niestety, nie wszystko układa się idealnie. Penny ma przed sobą wiele wyzwań, co w dużym stopniu wpływa na jej relacje z Noah. Czy związek przetrwa? Pierwsza połowa książki w ogóle mnie nie wciągnęła. Strasznie się męczyłam. Denerwowało mnie dużo rzeczy… Po pierwsze: dlaczego w większości książek dla młodzieży są homoseksualiści? Ten temat może w końcu zmęczyć czytelnika, a czasem nawet zniechęcić. Po drugie: przemyślenia Penny dotyczące jej chłopaka bardzo często były długie, męczące i nudne. Cały czas czekałam na jakąś akcję, coś konkretnego… Na szczęście druga połowa książki jest udana.

Główna bohaterka to sympatyczna, szczera dziewczyna, której zależy na szczęściu innych. Oprócz tego, że często jest niedojrzała i nie potrafi sobie poradzić z niektórymi sprawami, można ją polubić. Noah to osoba podążająca za swoimi marzeniami, która uparcie próbuje pogodzić ze sobą wszystkie sfery życia i jednocześnie nie jest w stanie zrezygnować z którejkolwiek z nich. Penny i Noah stanowią naprawdę przyjemną parę, ale jednak w fabule zabrakło czegoś magicznego, co mogłoby bardziej wciągnąć czytelnika.

Fabuła nie jest skomplikowana, a wiele rozdziałów jest praktycznie o niczym… Oczywiście, każda książka wnosi coś do naszego życia i tutaj nie ma wątpliwości, że „Girl Online w trasie” porusza bardzo ważne kwestie, np. kariera, rodzina, związki, marzenia. To wszystko jest dobrze ukazane, ale autorka mogła wnieść do fabuły coś więcej.

Druga połowa książki już bardziej wciąga i wzbudza emocje u czytelnika, ale moim zdaniem czegoś zabrakło. Uważam, że „Girl Online w trasie” to lekka, niewymagająca książka dla zabicia czasu, ale nie można spodziewać się czegoś więcej. Mocną stroną książki jest pokazanie, że „idealne” życie nie zawsze wygląda tak, jak wszyscy to sobie wyobrażają. Nawet ci, którzy osiągnęli w życiu już wszystko, musieli najpierw zmierzyć się z ogromnymi przeciwnościami losu i stawić czoło wielu wyzwaniom. Niestety, nie wszystko w życiu można sobie zaplanować.

9 komentarzy:

 1. W sumie mam mieszane uczucia :D
  Chcę przeczytać, a boję się że mnie rozczaruję :D
  Kiedyś się skuszę żeby się przekonać :D

  Buziaki ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie doczytałam do końca, strasznie mnie ta książka męczyła. Denerwuje mnie gdy bohaterowie zachowują się strasznie dziecinnie jak na swój wiek.
  Dwiestronyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki, mimo wszystkich pozytywnych opinii. To jednak nie mój styl ;)

  Pozdrawiam!
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przyciaga mnie ta książka, wydaje mi się,że to już nie moje klimaty.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  http://themessofbookie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam ochoty sięgać po książkę, którą napisała specjalistka z wydawnictwa z pomocą Zoe, taka prawda. Strasznie mnie to odrzuca, jak można nawet później oceniać książkę, skoro tak naprawdę to nie jej zasługa?
  Pozdrawiam serdecznie ;)
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już dawno i właściwie mogę się z tobą zgodzić. Fajna, lekka, czasem może nudna ;)
  Pozdrawiam,
  Książki bez konserwantów

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej serii, ale na razie nie mam zbyt dużo wolnego czasu, aby po nią sięgnąć, ale może kiedyś? Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczerze mówiąc, to mnie już pierwszy tom nie za bardzo zainteresował. :)

  OdpowiedzUsuń