piątek, 11 stycznia 2019

Spóźniony post: Boże Narodzenie :)Święta już dawno za nami, ale z różnych powodów nie zdążyłam wstawić recenzji tej książki wcześniej, za co bardzo przepraszam. Jest jednak wiele osób, które lubią powracać do świątecznej tematyki, więc może to drobne przewinienie ujdzie mi na sucho, a Wam wpadnie do rąk ciekawa propozycja książkowa. ;)

Louisa May Alcott to autorka, o której już kiedyś pisałam na blogu, publikując recenzję jej "Małych kobietek", czyli jednej z pierwszych realistycznych powieści dla młodzieży. Wydawnictwo Zysk i S-ka tym razem zaprezentowało nam zbiór opowiadań utrzymanych w klimacie jednych z najpiękniejszych świąt, czyli Bożego Narodzenia. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że współczesny świat jest pełen kiczu, reklamy i ślepej pogoni za świątecznymi promocjami - owszem. Ale nie zapominajmy, że Boże Narodzenie to przede wszystkim czas czynienia dobra, kończenia waśni i sporów oraz wzajemnego obdarowywania się nie rzeczami materialnymi, a miłością, życzliwością i dobrem. "Cudowne Boże Narodzenie" jest właśnie tego rodzaju przypomnieniem. 

Na powyższy zbiór składa się sześć opowiadań oraz jedno, które jest w rzeczywistości rozdziałem z "Małych kobietek". Opowiadania te są bardzo różnorodne, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Ta mała śliczna książeczka bez wątpienia Was wzruszy i zasieje ziarenko dobroci, którą powinniśmy się dzielić, nie tylko od święta. 

"Cudowne Boże Narodzenie" zostało wydane w pięknej szacie graficznej. Naprawdę zjawiskowo się prezentuje. Wygląd cieszy oko, a treść duszę, czyli bezapelacyjnie trafiłam na bardzo dobrą książkę. W zasadzie nie mam się do czego doczepić. Ciepłe, wzruszające i radosne historyjki, po które warto sięgnąć, a być może nawet co jakiś czas je odświeżać. Serdecznie polecam. :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:


2 komentarze:

  1. Musi poczekać do przyszłych świąt. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię "Małe kobietki", więc być może kiedyś przeczytam i tę książkę ;)

    OdpowiedzUsuń