środa, 31 maja 2017

Magazyny od Colorful Media

Cześć! 

Kolejny raz miałam okazję sięgnąć po English Matters i Business English Magazine. W tym roku musiałam poświęcać więcej czasu na naukę języka angielskiego, ponieważ zdawałam go na maturze również jako przedmiot rozszerzony. Nie ukrywam, że magazyny od Colorful Media okazały się bardzo pomocne w powtarzaniu. Dzięki nim przećwiczyłam kilka bardzo ważnych gramatycznych regułek i czułam się pewniej wchodząc na egzamin. :) Tym razem English Matters skupił się na brytyjskim angielskim, który (moim zdaniem) jest delikatniejszy i szlachetniejszy. Bardzo lubię słuchać tego prawdziwego brytyjskiego akcentu, który znacznie różni się od angielskiego amerykańskiego. Nie chodzi tutaj o pojedyncze słowa, bo to oczywiste, ale o sam styl posługiwania się językiem. O język należy dbać, bo to właśnie on świadczy o narodowej odrębności. A Amerykanie trochę go zaniedbują. W tym numerze znajdziecie kilka bardzo ciekawych artykułów o Wielkiej Brytanii, kilka ciekawostek z zakresu języka i, jak zwykle, mnóstwo przydatnych słów, zwrotów i wyrażeń. Warto się w taką gazetkę zaopatrzyć. :) 

Jeżeli chodzi o Business English Magazine, znajdziecie tu wiele artykułów na różne tematy z każdej dziedziny życia i nauki. Jednak jest to magazyn skupiony na poważniejszych sprawach i wydarzeniach rozgrywających się na całym świecie. Słownictwo tego magazynu znacznie odbiega od słownictwa używanego w English Matters. Tutaj wszystko jest trudniejsze. Ale słowniczek przychodzi z pomocą. Dla osób, które posługują się językiem angielskim w stopniu zaawansowanym, jest to ciekawa lektura. 

Za magazyny dziękuję wydawnictwu: 

3 komentarze:

 1. Mój angielski pozostawia wiele do życzenia, dlatego jednak nie skuszę się na pożywszy magazyn, ale chętnie polecę do mojej koleżance.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te magazyny dużo uczą. Podszlifowałam swój angielski. Przynajmniej w teorii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Był czas, w którym bardzo dużo czasu poświęcałam tym czasopismom i myślę, że są one godne polecenia.

  Pragnę podziękować Ci za miłe słowa na moim blogu pod najnowszym postem. To miłe z Twojej strony.

  OdpowiedzUsuń