wtorek, 11 października 2016

New York - the city that never sleeps

W końcu przyszedł nowy numer English Matters! Tym razem przedstawię Wam wydanie specjalne. ;)

Bardzo rzadko zwracam uwagę na oprawę graficzną, ale w tym przypadku jestem zmuszona wyrazić swoją opinię na ten temat. Sami spójrzcie na tę wspaniałą okładkę!


Nowy Jork kąpiący się w blasku zachodzącego słońca - świetne! 

Jak się już domyślacie, to wydanie specjalne jest poświęcone właśnie temu miastu. Myślę, że wiele osób zainteresuje się taką tematyką, ponieważ często słyszę, że jeżeli trzeba w życiu coś zwiedzić, to właśnie to miejsce. Magazyn daje nam ogromne możliwości. Możemy pooglądać najpiękniejsze miejsca dla turystów, poznać najpopularniejsze osoby pochodzące z Nowego Jorku, dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii tego miasta i tego, co można w nim robić. W końcu Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie śpi - już samo to zdanie brzmi fascynująco.

Muszę przyznać, że to wydanie bardzo, bardzo mi się podoba! Na każdej stronie znajdziecie coś ciekawego. Oczywiście, wszystko dotyczy Nowego Jorku, jego mieszkańców, tradycji czy świąt. Poza tym w tym numerze jest kilka bardzo pomocnych i ważnych wskazówek gramatycznych dla osób, które uczą się języka angielskiego. Jak zwykle mamy słowniczek, w którym są wypisane prawie wszystkie bardzie skomplikowane konstrukcje czy po prostu mniej znane słówka. 

Zawsze polecam Wam ten magazyn, bo naprawdę uważam, że to bardzo dobry pomysł na naukę. Ale to wydanie jest wyjątkowe! Obowiązkowe dla każdego, kto interesuje się Nowym Jorkiem. Serdecznie polecam i czekam na Wasze opinie. A ja wracam do czytania. :)

Za magazyn dziękuję wydawnictwu:

3 komentarze:

 1. Na mnie również czasopismo wywarło wielkie wrażenie. Ja chcę odwiedzić jak najszybciej to możliwe Nowy York! Mamo!!!
  Każda strona była pełna pomocy i mało znanych ciekawostek. Cudo!
  MÓJ BLOG - zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie magazyny są świetne, sama korzystałam z tego sposobu kiedy uczyłam się 50 języka i myliłam wymowę jednego z drugim ^^
  btw. łap nominację do LA ^^ http://books-from-whole-world.blogspot.com/2016/10/liebster-awords-1-2.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie przepadam za magazynami byc może dlatego że sama nigdy żadnego nie przeczytałam :D A co do okładki to tak średnio mi się podoba :P

  OdpowiedzUsuń