środa, 21 września 2016

"Bajki ze starej szafy"

Chyba każdy z nas wychował się na bajkach, baśniach i wspaniałych opowiadaniach, w których dobro zawsze zwyciężało, a zło było karane. Dzięki nim dziecko może poznawać świat, rozwijać swoją wyobraźnię i być szczęśliwym. Dzisiaj mam dla Was recenzję "Bajek ze starej szafy", które są dosłownie - z szafy. :)


Jak dowiadujemy się już na pierwszej stronie, syn autorki postanowił po latach opublikować bajki autorstwa swojej mamy. Miał świetny pomysł, ponieważ te krótkie historyjki są naprawdę bardzo wartościowe, z przekazem i na pewno spodobają się dzieciom... i ich rodzicom. :)

Bajki napisane przez panią Jadwigę Roszkowską przedstawiają piękne światy tajemnic, dobra i miłości. Dzieci na pewno będą zachwycone wspaniałymi historiami, z których niejednego się nauczą. Pani Jadwiga przekazała dzieciom, że należy być pracowitym, aby nie trzeba było się wstydzić, wdzięcznym, kiedy mamy ku temu powody czy uczciwym, bo uczciwość zawsze oznacza dobro i zostanie wynagrodzona. 

W książeczce znajdziemy dziewięć bajek, jedne krótsze, inne dłuższe, ale każda z nich warta uwagi. Są idealne zarówno do czytania dziecku "do poduszki" jak i dla dzieci, które uczą się czytać. Autorka pisała te bajki dla swoich dzieci próbując przekazać im najważniejsze wartości w życiu człowieka i ubarwić ich świat. To nie są tylko dziecinne historyjki, ale treści nasączone matczyną miłością, delikatnością i troską o dobro dzieci. Serdecznie polecam. :)

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

2 komentarze:

  1. Osobiście z chęcią bym się z nią zapoznała ze względu na to, że do baśni i bajek mam niesamowity sentyment :>

    OdpowiedzUsuń