sobota, 13 sierpnia 2016

"Napisani na ścianach", czyli coś dla duszy

Witam Was kochani!

Zastanówcie się choć przez moment... Kiedy ostatni raz sięgnęliście po tomik poezji? Albo kiedy ostatnio przeczytaliście jakikolwiek wiersz? Nie zawsze mamy na to czas, nie zawsze mamy na to ochotę, nie wiemy po jakich autorów sięgać. A może to tylko wymówki? Na szczęście mogę Wam polecić ciekawy tomik poezji, który na pewno spodoba się większości z Was. Dlaczego warto? 
W tomiku "Napisani na ścianach" znajdziemy kilkanaście wierszy różnie napisanych, ale dotykających podobnych tematów. Wszystkie mówią o ludzkich sprawach, o słabostkach ludzi i o ich sile, a także o relacji między Bogiem a człowiekiem. Po przeczytaniu kilku wierszy zaczynamy stawiać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi. Jak każda poezja, ta również zmusza czytelnika do refleksji nad życiem. 

Poezję każdy człowiek może zinterpretować na swój sposób. Jednak w tych wierszach daje się wyczytać jakieś sugestie autora. Czasami nawet bardzo wyraźnie daje czytelnikowi do zrozumienia, że powinien zwrócić uwagę na pewne kwestie zawarte w tych kilku wyjątkowych słowach. Znajdziecie tutaj wiersze o miłości, przyjaźni, Bogu i poddawaniu się. Być może któryś z czytelników zapała miłością do poezji po przeczytaniu tego tomiku. Moim zdaniem te życiowe wiersze są naprawdę warte uwagi.

"Na własne serce" to wiersz, który najbardziej mi się podoba ze względu na jego prostotę, ale jednocześnie głębię, prawdę i piękny przekaz. 
Trzeba mieć talent, żeby w kilku prostych słowach wyrazić tyle emocji i doświadczenia życiowego. Ja osobiście podziwiam poetów, którzy jeden krótki wiersz potrafią tworzyć nawet kilka lat. Konrad Sikorski to osoba, której wiersze z pewnością przemówią do czytelników. O nich nie można powiedzieć niczego ogólnie. Każdy z nich należy osobno przeżywać i analizować. Autor mówi o ludzkich zachowaniach i emocjach w wyjątkowy sposób, który z pewnością poruszy Wasze dusze i serca. Serdecznie polecam! :)


Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję autorowi.

6 komentarzy:

 1. Po poezję sięgam rzadko, chociaż kiedyś zdarzało mi się robić to znacznie częściej. Może jednak pewnego dnia i ja natrafię na tę książkę, a wtedy nie zawaham się ją przeczytać. Wiersz, który wybrałaś, jest piękny. Jeżeli pozostałe też mają w sobie to coś, z chęcią poznałabym więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po poezję sięga mało ludzi... Mam nadzieję, że może kiedyś to się zmieni. :)

   Usuń
 2. Och, wiersze... mi po prostu z nimi nie po drodze xD Poezji nie lubię odkąd pamiętam. Teraz tym bardziej ją znielubiłam, przez te 8765453678 analiz wierszy w szkole! :( Niestety nie widzę w nich nic magicznego... :( Naprawdę, poezja to chyba jedyna rzecz, której w ogóle nie doceniam, choć wiem, że są ludzie, którzy to lubią... Hm, może kiedyś jeszcze się do niej przekonam... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze to nie zmuszać się do niczego. Ja też nie przepadam za poezją, ale jeżeli czytam coś w domu, tylko dla siebie, a nie z obowiązku, to naprawdę można się wciągnąć. ;)

   Usuń
 3. Nie przepadam za czytaniem poezji, ponieważ zazwyczaj mam problemy z właściwą interpretacją danego wiersza. Zatem wolę się nie zmuszać, tylko czytać coś mniej ambitnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak zdecydowanie zbyt rzadko sięgamy po poezję, nie wszyscy ją też lubią. Ja czytałam ten tomik i byłam zachwycona :)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń