sobota, 2 lipca 2016

Angielski i włoski - to proste!Po raz kolejny mam okazję recenzować magazyny od wydawnictwa Colorful Media i po raz kolejny będę się nimi zachwycać. ;)


Co znajdziemy w najnowszym wydaniu magazynu English Matters? Jak zwykle poza standardową nauką nowych słówek, zwrotów i wyrażeń, czytelnik ma okazję zapoznać się z kilkoma interesującymi artykułami. Na przykład na temat Roberta Lewandowskiego czy Leonardo Dicaprio. Artykuły są napisane w przystępny sposób, przyjemnie się je czyta. A podczas czytania łatwo można zapamiętać nowe słówka. Znajdziemy tu jeszcze takie tematy jak szukanie miłości za pomocą internetu, garść informacji o prezydentach USA czy odpowiedzi na pytanie: dlaczego język angielski jest sexy? Zdecydowanie warto zakupić sobie taką gazetkę i czytać tak dużo, ile tylko możecie! Jak dla mnie jest to idealny sposób na naukę i miłe spędzanie wolnego czasu.


Jeżeli chodzi o Italia - Mi piace!, magazyn również podtrzymuje poziom. W najnowszym numerze znajdziemy spory artykuł na temat pizzy – dokładnie! Jedno z ulubionych dań ludzi na całym świecie doczekało się swojego własnego artykułu. Mamy okazję poznać historię pizzy, sposoby przyrządzania ciasta, osoby związane z tym daniem i wiele, wiele innych smaczków. ;) Poza kuchnią, są tu też opisy znanych włoskich filmów, włoskich aktorów czy wokalistów i wszystkich elementów przyczyniających się do tworzenia kultury. Przy okazji znajdziemy kilka informacji o miejscach, które warto odwiedzić we Włoszech, a to zdecydowanie przyda się na wakacje. Co tu więcej dodać? Nie ma żadnych wątpliwości, że magazyn bawi i uczy. Teksty są świetnie skonstruowane i dobrane, słówka przydatne, a artykuły ciekawe.

Jakiś czas temu czytałam pozytywną recenzję magazynu English Matters na jednym z blogów, które obserwuję. Pod recenzją wypowiedziała się jedna z czytelniczek, która uważa, że takie magazyny są bezsensowne, bo to samo znajdziemy w Internecie i zaoszczędzimy dużo pieniędzy. Jako osoba, która uczy się języka angielskiego już od jakichś dziesięciu lat na poziomie rozszerzonym, mogę Was zapewnić, że nie warto szukać w Internecie żadnych materiałów do nauki języka! Oczywiście, że możemy znaleźć wiele tekstów, ale bardzo często zawierają wiele błędów językowych, których w English Matters nie znajdziecie. Jest to magazyn przygotowany pod czujnym okiem brytyjsko-polskiego zespołu. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Dlatego ciągle będę obstawiać przy swoim – wolałabym wydać te parę złotych i mieć pewność, że uczę się bez błędów niż zaoszczędzić, a uczyć się prawdziwych głupot.

A Wy co myślicie o magazynach od Colorful Media?

4 komentarze:

 1. chętnie przeczytam artykuł o Leonardo Dicaprio, magazyn jest już w drodze do mnie :D co do ostatniej części wpisu - stuprocentowo się zgadzam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam jedne numer Ostanowki Rossiji (nie wiem jak to po polsku zapisać XD ) od nich i jestem zachwycona. Angielskiego jeszcze nie mam, ale na pewno zdobędę! Świetna sprawa z tymi magazynami i co najważniejsze, są naprawdę tanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie magazyny to naprawdę świetna sprawa. Sama uwielbiam je czytać, a do tego się uczę to już wgl super :)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z końcem Twojej wypowiedzi i uważam, że to świetny magazyn!

  OdpowiedzUsuń