poniedziałek, 28 marca 2016

Zapowiedzi na KWIECIEŃ 2016

Dzisiaj mam dla Was kilka zapowiedzi. Szukajcie czegoś dla siebie, bo jest w czym wybierać. ;)


Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób.
Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który splajtował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Dręczący ich bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać.
 Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prowadzi do przełomu.

Wydawnictwo: HarperCollins
Premiera: 27.04.2016 r.
Hej, chcesz zrzucić parę kilo prawda?
Pfff, to takie trudne.
A co jeżeli Ci pokażę, że wcale nie? I że to może być najfajniejsza przygoda Twojego życia?
Wykonując ćwiczenia zawarte w tej książce, osiągniesz wymarzony rozmiar, a także nauczysz się myśleć jak człowiek sukcesu. Poznasz sposób na to, by krok po kroku zrealizować każde marzenie, nie tylko to o własnej fit fotce na Instagrama!


Wydawnictwo: SineQuaNon
Premiera: 27.04.2016 r.

Przez lata Alice walczyła ze złem wokół siebie u boku Stracharza i jego ucznia, Thomasa Warda. Jednak teraz dziewczyna jest sama wśród mroku. Alice musi odnaleźć ostateczną broń potrzebną do zniszczenia Złego i ocalenia dobra. Jeśli zawiedzie, świat zapadnie się w rozpacz i ciemność. Czy uda się wygrać z ciemnością nim zdąży pochłonąć wszystko?


Wydawnictwo: Jaguar
Premiera: kwiecień 2016 r.Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym” świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry.
Magowie z Białej Rady nie przepadają za nim, uważają bowiem – nie bez przyczyny – że jest bezczelny i niezdyscyplinowany. Po tym jednak, jak wojna z wampirami nieco przerzedziła ich szeregi, Harry jest im najzwyczajniej w świecie potrzebny. Dlatego właśnie w okamgnieniu zostaje przydzielony do zbadania pogłosek o czarnej magii.
Jego drugim problemem jest córka starego przyjaciela, która zdążyła dorosnąć i wpakować się w problemy po uszy. Jej chłopak upiera się, że nie ma nic wspólnego ze zbrodnią jakby żywcem wyjętą z krwawego horroru. Pierwsze wrażenie okazuje się… całkiem trafione, o czym Harry przekonuje się, natrafiwszy na ślad złych istot żywiących się strachem. Wszystko to składa się na pracowity dzień dla maga, jego psa i gadającej czaszki imieniem Bob.

Wydawnictwo: MAG
Premiera: 22.04.2016 r.

Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Zamiast Ani mieszka tam para sympatycznych gejów. Na szczęście w centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki. Tak Nicco dowiaduje się, czym zajmuje się jego ukochana i jak bardzo jest znana w Polsce. Poznani wcześniej geje, sami pracujący w środowisku agencji reklamowych, pomagają im odnaleźć agentkę Ani. Okazuje się nią przebojowa Klaudia, dla której z miejsca traci głowę Gruby. Klaudia ma dla Ani ważny kontrakt reklamowy do omówienia i podpisania i w tym celu wyrusza do Krakowa, gdzie mieszka dziewczyna, a wraz z nią Gruby i Nicco.

Wydawnictwo: MUZA SA
Premiera: 27.04.2016 r.

Wychowana w mieście Sofia Santos jest nieugiętą prawniczką, planującą karierę najbardziej cenionego obrońcy w sprawach karnych w kraju. Nie ma czasu na związki czy inne tego typu rozpraszające rzeczy.
Jednak gdy Stanton, jej niesamowity „przyjaciel do łóżka” błaga o pomoc, kobieta zostaje wytrącona z równowagi, zepchnięta z obranej ścieżki, a jej świat wywrócony do góry nogami. Sofia zgadza się pojechać do zabitej dechami mieściny w stanie Missisipi, by pomóc Stantonowi odzyskać ukochaną.
Umysł podpowiada jej, że zwariowała… serce twierdzi jednak coś zupełnie innego.

Wydawnictwo: Filia
Premiera: 13.04.2016 r. Kaamos – czas tuż przed Bożym Narodzeniem, dwa tygodnie nieustającej ciemności i paraliżującego mrozu – w północnej Finlandii najbardziej ponura pora roku. Każdy odchodzi od zmysłów – niektórzy wtedy mogą nawet zabić…
Na śnieżnym pustkowiu zostają odnalezione zwłoki aktorki – pięknej imigrantki z Somalii. Jej ciało jest straszliwie okaleczone. Śledztwem kieruje inspektor Kari Vaara. Kiedyś gliniarz-bohater w wielkiej metropolii, wrócił do rodzinnego miasteczka leczyć niezagojone rany.
Teraz chce sam rozwiązać zagadkę morderstwa. Vaara wie, że musi trzymać media z dala od tej potencjalnie wybuchowej sprawy, która może wstrząsnąć Finlandią, odizolowanym krajem bojącym się stawić czoło własnej ksenofobii.
Trudne śledztwo zaczyna odbijać się na życiu Vaary i na jego małżeństwie.
Dręczony wspomnieniami traumatycznego dzieciństwa i nieudanego pierwszego małżeństwa, odkrywa, że przeszłość depcze mu po piętach: podejrzewa, że zabójcą może być mężczyzna, któremu poprzysiągł śmierć...

Wydawnictwo: Amber
Premiera: 19.04.2016 r.

Powiedziano jej, że pierwszym prawem haremu jest cisza.
Ale Hürrem nie zamierzała stracić swojej szansy.
Ognistowłosa niewolnica z kresów Rzeczpospolitej obudziła samego diabła, by zdobyć Sulejmana, mężczyznę, który mógł mieć wszystkie kobiety świata. Władca trzech kontynentów nazywał ją swoim Księżycem, wybranką, doradcą.
Ale ona miała tylko jedną namiętność: zemstę. Wrogów pokonywała ich własnymi słabościami. Miłość zamieniała w truciznę. Snuła pajęczynę z podszeptów i intryg, by stać się najpotężniejszą kobietą Imperium.
Zmysłowa, emocjonująca powieść o tajemnicach haremu Sulejmana II Wspaniałego
i złotej epoce Imperium Osmańskiego.

Wydawnictwo: Znak
Premiera: 04.04.2016 r.


To tyle. Mam nadzieję, że wyhaczyliście coś dla siebie. Miłego czytania! :)

8 komentarzy:

 1. zainteresowała mnie książka Jima Butchera, ale to już 8 tom serii, więc jeśli będę czytać to zacznę od pierwszej części. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :) zainteresowały mnie wszystkie książki :) mimo iż w tym miesiącu może ich nie przeczytam to w maju będę na nie polować :) jeszcze wyczekuje Ugly love :)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie zainteresowały mnie tylko 2 książki; "Fun diet" i "Tylko ty". Reszta jakoś nie specjalnie do mnie przemawia...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem strasznie ciekawa "Tylko ty". Dziwne, że wcześniej o tej pozycji nie słyszałam. Poza tym interesująca wydaje się też książka "Alice", za którą także będę się rozglądała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Żadna książka mnie nie przekonała. Może Fun Diet, bo po świętach przydałoby się zrzucić kilka kilogramów ;D
  Pozdrawiam,
  ksiazki-bez-konserwantow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny miesiąc 2016 roku zapowiada się ciekawie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością przeczytam "Harem Sulejmana". Mam jednak też ogromną ochotę na "Unieważnienie". Oby książka była tak dobra, jak poprzednia seria autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej zaciekawiły mnie "Anioły śniegu", więc będę czekać na tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń